تبلیغات
اخبار دنیای خودرو
اخبار دنیای خودروقائم مقام مدیرعامل شرکت سایپا از برنامه ریزی انجام شده برای تحویل رسمی تیبا همزمان با سالروز تولد امام رضا (ع) در روز 27 مهر ماه خبر داد.

محمدسعید فلاحی اظهار داشت: محل برگزاری مراسم تحویل تیبا هنوز مشخص نشده و فقط هدفگذاری زمانی آن نهایی شده است.
وی با بیان اینکه همه مجوزهای لازم برای تولید تیبا از جمله مجوز موسسه استاندارد، سازمان حفاظت محیط زیست، بهینه سازی مصرف سوخت و همچنین مجوز شماره گذاری این خودرو دریافت شده است، افزود: کل تعهدات شرکت سایپا به خریداران تیبا طی سال جاری عملی خواهد شد.
وی در مورد تحویل تیبا به عنوان هدیه به دو بانوی محجبه کاراته کار ایرانی که در مسابقات جهانی توکیو بدون پوشش اسلامی حاضر به رقابت نشدند، نیز گفت: تعهد سایپا در قبال این دو نفر قبلا عملی شده و مبلغ این هدیه به آنها پرداخت شده است.
به گزارش فارس، تیبا به عنوان دومین خودرو ملی کشور بعد از سمند، اواخر آذر 87 با حضور رییس جمهور رونمایی شد.
در آن زمان، رقابت ایران خودرو و سایپا برای تصاحب عنوان«تولیدکننده دومین خودرو ملی» در نهایت به رونمایی مینیاتور و منتفی شدن تولید رانای 10 میلیون تومانی انجامید.
هم اکنون که پروژه تیبا به آغاز تحویل رسمی خود نزدیک می شود، تولید رانا نیز در هیات مدیره ایران خودرو به تصویب رسیده است.
پیش ثبت نام مینیاتور سال 87 در دو مرحله با دریافت 5 میلیون تومان از خریداران صورت گرفت و قرار شد بقیه مبلغ خودرو در زمان تحویل از متقاضیان دریافت شود، البته در آن زمان قیمت این خودرو هنوز مشخص نشده بود و فقط عنوان می شد که مینیاتور با قیمت زیر 10 میلیون تومان عرضه خواهد شد. بعدها قیمت مدل پایه این خودرو 9 میلیون و 990 هزار تومان مشخص شد.
تحویل تیبا در اواخر مهر ماه در حالی صورت می گیرد که در روز رونمایی این خودرو، مسوولان سایپا اعلام کردند با پیش فروش تیبا تا پایان سال 87 امکان تولید و تحویل آن به خریداران تا پایان شهریور 88 فراهم می شود.
در تولید خودرو کاملا ایرانی سایپا از 122 سازنده داخلی استفاده شده و 810 قطعه و مجموعه طراحی و تولید شده است.
راندمان موتور این خودرو حدود 17 اسب بخار بیشتر از پراید است، حجم موتورش از پراید بیشتر است، ظاهر آن از پراید زیباتر و از مواد اولیه بهتری در ساخت قطعات داخلی اعم از صندلی و داشبورد استفاده شده است. در همین حال تجهیزات ایمنی این خودرو بیشتر از پراید بوده و دارای ترمز ABS است.


 نوشته شده در تاریخ دوشنبه 15 شهریور 1389 توسط علی آذرکمان | نظرات ()
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

explorer blog

مرجع کد آهنگ

دانلود تمامی اهنگ های سعید کرمانی

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار