تبلیغات
اخبار دنیای خودرو
اخبار دنیای خودروزمان خداحافظی زانتیا از خط تولید سایپا نزدیک است و همچنان بحث بر سر تعیین جانشین این خودرو ادامه دارد.

هرچند شنیده ها حکایت از آن دارد که شرکت سایپا دو خودرو را به عنوان جایگزین زانتیا انتخاب کرده است، اما ظاهرا مسوولان این شرکت در این خصوص هنوز به قطعیت نرسیده اند به همین دلیل اولین سری خودروهای جایگزین به صورت CBU وارد بازار خواهند شد و پس از سنجش بازار و در صورت توفیق این خودروها در بازار خطوط تولید راه اندازی خواهد شد.
طولانی شدن انتخاب خودرو جایگزین زانتیا در حالی است که پیش از این مسوولان شرکت سایپا، دو خودرو سیتروئن C4 و کیاسراتو را به عنوان خودرو جایگزین معرفی کرده بودند، اما ظاهرا قیمت بالای C4 موجب شد تا مسوولان شرکت سایپا سیتروئن C3 را نیز به عنوان یکی دیگر از گزینه ها مد نظر قرار دهند.
به گفته یک منبع مطلع در شرکت سایپا مذاکرات برای سراتو در مراحل پایانی قرار دارد و احتمالا اوایل سال آینده خطوط تولید این خودرو در سایپا راه اندازی خواهد شد. وی در ادامه می گوید: در خصوص سیتروئن نیز دو خودرو C4 و C3 در ابتدا به طور همزمان به صورت CBU وارد کشور خواهد شد و پس از سنجش بازار از میان خودروهای مذکور خط تولید یک خودرو راه اندازی خواهد شد.
وی در پاسخ به این پرسش که واردات خودروهای مذکور از چه زمانی آغاز خواهد شد نیز اظهار داشت: ورود سراتو به صورت CBU از زمستان سال جاری آغاز خواهد شد و پس از آن واردات سیتروئن C3 و C4 به صورت محدود در دستور کار قرار خواهد گرفت.
زانتیا تولیدی در ایران در سال 1993 میلادی وارد خط تولید شرکت سیتروئن فرانسه شد و پس از آن در سال 2001 میلادی این خودرو به خط تولید شرکت سایپا پیوست، اما توقف تولید این خودرو در شرکت سیتروئن موجب شد تا تامین
قطعات مورد نیاز برای تولید این خودرو با مشکلاتی مواجه شود، به طوری که خروج این خودرو در دستور کار شرکت سایپا واقع شد.


 نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 شهریور 1389 توسط علی آذرکمان | نظرات ()
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

explorer blog

مرجع کد آهنگ

دانلود تمامی اهنگ های سعید کرمانی

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار