تبلیغات
اخبار دنیای خودرو
اخبار دنیای خودروتوهم دیداری دخترکی که ناگهان به دنبال توپش وسط خیابان می دود، به رانندگانی که با سرعت بالا می رانند، یادآوری می کند که با این سرعت ممکن است با چه شرایطی مواجه شوند. آیا این روش موثر خواهد بود؟
بهنوش خرم روز: مسئولین شهری تا به حال از حیله ها و روش های مختلفی برای مهار سرعت خودروها استفاده کرده اند. از سرعت گیرهای فیزیکی که جا به جا وسط خیابان ها کاشته می شوند گرفته تا چراغ های چشمک زن ، گشت زن های پلیس دکوری و ..... اما به نظر می رسد که هیچ کدام از این روش ها هنوز نتوانسته اند سرعت خودروهای درون شهر را کم کنند. حالا محققین تصمیم گرفته اند دست روی وجدان افراد بگذارند و خطرات سرعت را به نحو دیگری به آن ها یادآوری نمایند.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، بخش امنیت ترافیک انجمن خودروی بریتیش کلمبیا تصمیم گرفته اند با روشی جدید، خطرات و در واقع عواقب رانندگی با سرعت بالا و شتاب کنترل نشده را به رانندگان گوشزد کند. در این روش، تصویر دخترکی که به دنبال توپش می دود، به صورت دوبعدی روی سنگفرش خیابان ترسیم می شود.

این تصویر از دور مانند یک لکه به نظر می رسد، اما وقتی راننده به فاصله خاصی از آن برسد، ناگهان تصویر به صورت سه بعدی برای راننده قابل دیدن می شود، انگار که دخترک ناگهان روی جاده ظاهر می شود. هر چه سرعت خودرو بیشتر باشد، تصویر دوبعدی سریع تر تبدیل به سه بعدی می شود. در حقیقت این تصویر در دل خود یک نصیحت مادرانه دارد: ممکن است جایی که اصلا انتظارش را نداری یک بچه بپرد وسط خیابان!این نقاشی ها قرار است به مدت یک هفته به طور آزمایشی در منطقه ای از ونکوور غربی که پر از مدرسه است کشیده شوند.

البته این نگرانی وجود دارد که در مواردی این نقاشی نتیجه معکوس بدهد. در سوابق تصادف های رانندگی مواردی بوده اند که راننده بر اثر یک توهم دیداری ناگهان فرمان را به طرف پیاده رو برگردانده و باعث تصادف شده است.

با این حال متخصصین فکر می کنند این طرح ارزش امتحان را دارد. آن ها می گویند این طرح به رانندگان یادآوری می کند که ممکن است ناگهان در چه شرایطی قرار بگیرند، البته درست بعد از این که با دیدن توهم دخترک، قلبشان آمد توی دهنشان!
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 شهریور 1389 توسط علی آذرکمان | نظرات ()
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

explorer blog

مرجع کد آهنگ

دانلود تمامی اهنگ های سعید کرمانی

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار