تبلیغات
اخبار دنیای خودرو
اخبار دنیای خودروشرکت خودروسازی کیاموتورز کره جنوبی که همه در ایران آن را با نام خودرو پرایدش می شناسند، از توقف صادرات خود به ایران خبر داد.

مایکل چو - سخنگوی کیا - به فرانس پرس گفت: دولت کره جنوبی در قبال ایران سیاست هایی اتخاذ کرده و شرکت ما نیز بخشی از این تصمیم دولت کره جنوبی محسوب می شود. وی از ارائه توضیح بیشتر در این باره خودداری کرد.
براساس اعلام شرکت کیا، خودرو پراید این شرکت به عنوان هاچ بکی کوچک بین 30 تا 40 درصد از خودروهای موجود در جاده های ایران را تشکیل می دهد که البته بیشتر آن تولید داخل ایران در گروه خودروساز سایپا محسوب می شود. درواقع کیا سال گذشته تنها چهار هزار و 210 دستگاه از محصولاتش را به ایران صادر کرده که شامل خودروهای اسپورتیج، موهاوی، سراتو، اپیروس و اوپتیما بوده است. البته این شرکت 17 هزار و 40 دستگاه کیت را در همین مدت زمان برای مونتاژ خودرو به ایران صادر کرده است.
با این حال کیا در اظهاراتی توام با بزرگنمایی، اعلام کرده از ماه گذشته صادرات کلیه محصولاتش را به ایران متوقف کرده که این توقف صادرات شامل خودروهای کامل، کیت و قطعات خودرو می شود.
به گزارش ایسنا توقف صادرات کیا به ایران در حالی رخ می دهد که این شرکت هم اکنون با بحران فراخوان بیش از 100 هزار دستگاه از محصولاتش در بازارهای جهانی روبه رو بوده و اخیرا به همین دلیل مدیرعامل این شرکت از سمت خود استعفا کرد. پیش تر بزرگترین خودروساز جهان یعنی شرکت ژاپنی تویوتاموتورز نیز که با بحران فراخوان محصولاتش در بازارهای جهان روبه رو است، از توقف صادرات خود به ایران خبر داده بود.
در هر حال، تحریم های یک طرفه دولت کره جنوبی علیه کشورمان در حالی رخ می دهد که مقامات ایرانی بارها تاکید کرده اند این تحریم ها بیشتر به ضرر شرکت های کوچک و
متوسط کره ای تمام خواهد شد و این موضوع مورد تایید اکثر کارشناسان حوزه خودرو نیز هست. براساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شده، بیش از سه چهارم شرکت های کوچک و متوسط صادراتی کره جنوبی بر اثر تحریم ها صادرات خود را به ایران متوقف کرده اند.
پیش تر محمدرضا بختیاری - سفیر ایران در کره جنوبی - به شرکت های کره ای توصیه کرده بود که در تحریم ایران شرکت نکنند.
سفیر ایران در کره جنوبی هشدار داده بود که هرگونه تحریم علیه ایران ممکن است فقط یک شرکت بزرگ کره ای را دچار ضرر کند، اما در عین حال بیش از دو هزار شرکت کوچک و متوسط این کشور نیز از این بابت لطمه خواهند خورد. حجم روابط تجاری میان ایران و کره جنوبی در سال گذشته به 10 میلیارد دلار رسیدنوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 شهریور 1389 توسط علی آذرکمان | نظرات ()
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

explorer blog

مرجع کد آهنگ

دانلود تمامی اهنگ های سعید کرمانی

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار