تبلیغات
اخبار دنیای خودرو
اخبار دنیای خودرو 

قائم مقام ایران خودرو گفت: با تامین بودجه لازم برای ادامه پروژه موتور ملی دیزل سواری ایران خودرو از سوی وزارت نفت، انطباق سمند با این موتور به زودی آغاز می شود.

میرجواد سلیمانی با تاکید بر آمادگی این شرکت گفت: برای تغییرات خودرویی، یک نمونه سمند در مرکز طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو و برای آزمون های موتوری نیز یک خودرو در مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو به موتور دیزل مجهز شده است.
وی افزود: طراحی موتور دیزل 5/1 سال پیش در پروژه ای با نام EFD توسط مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو شروع شد و تا کنون 10 دستگاه موتور دیزل نمونه سازی شده است.
قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و توسعه محصول، شرکت آلمانی ای.وی.ال.شرک را شریک ایپکو در این پروژه عنوان و تصریح کرد: بخش عمده نمونه سازی توسط ایپکو انجام شده است.
وی از رادیاتور، اینترکولر، شلنگ های آب و هیدرولیک فرمان، دسته موتورها، اگزوز، گیربکس و ایزولاسیون محفظه موتور به عنوان مواردی یادکرد که برای انطباق با موتور دیزل در خودرو سمند تغییر کرده اند.
او مصرف سوخت پایین را از مزایای موتور دیزل عنوان کرد و گفت: این موتور 16 سوپاپ، دارای حجم 5/1لیتر، توان 120 اسب بخار و گشتاور 256 نیوتن متر است و در هر 100 کیلومتر در چرخه ترکیبی 5/5 لیتر گازوئیل مصرف می کند و گشتاور بالا در دور پایین برای جاده های ایران که شیب زیاد دارد، خیلی خوب عمل می کند.
سلیمانی عملکرد و توان سمند مجهز به موتور ملی دیزل را بسیار مناسب دانست و گفت: قبلا هزار دستگاه پژو 206 دیزل تولید و به بازار ترکیه صادر شده، اما توان و عملکرد سمند مجهز به موتور ملی دیزل به مراتب بالاتر است.
وی، تقویت سیستم ترمز را از دیگر اقدامات انجام شده روی سمند برای نصب موتور دیزل عنوان کرد و گفت: نسبت دنده ها نیز به زودی مشخص و نهایی می شود.
وی تامین سوخت گازوئیل مناسب را یک زیر ساختار مهم برای تولید انبوه خودروهای دیزلی عنوان کرد و گفت: مقدار گوگرد موجود در گازوئیل براساس استاندارد جهانی باید 50 PPM باشد.
این مقام مسوول با اشاره به جلسات مشترک با شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، اظهار داشت: با تلاش های وزارت نفت، سوخت مناسب تهیه شده و تنها موضوعی که باقی مانده، جلوگیری از افزایش غلظت سوخت و توزیع آن در جایگاه های بنزین است که تا سال 1391 انجام خواهد شد.
وی استاندارد زیست محیطی موتور ملی دیزل سواری ایران خودرو را یورو 5 عنوان کرد.
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 آذر 1389 توسط علی آذرکمان | نظرات ()
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

explorer blog

مرجع کد آهنگ

دانلود تمامی اهنگ های سعید کرمانی

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار